Przez ubiór młodzi ludzie starają się pokazać swoją tożsamość.

Przez ubiór młodzi ludzie starają się pokazać swoją tożsamość.

Młodzi ogromnie zwracają uwagę na modę, bo stanowi dla nich wyznacznik przynależności do grupy rówieśników. Właśnie przez ubiór próbują oni wyrazić swoją tożsamość. Dlatego to właśnie moda jest widoczna najbardziej pośród osób młodych, które szukają własnej tożsamości. To właśnie nastolatkowie najbardziej odważnie się ubierają.

 

Dla nich każdy szczegół ma znaczenie. Również plecaki wykonane ze skóry muszą być odpowiednie, ponieważ nie służą one tylko do noszenia książek i zeszytów. Mają one wyrażać styl nastolatka. Zazwyczaj będą one specyficznie ozdobione, ale wygląd a także kształt powinny być odpowiednie. W każdym większym i mniejszym mieście mieszkają nastolatkowie, którzy utożsamiają się z konkretną grupą społeczną. Dzięki temu rozpoznają się w każdym miejscu na ziemi. Nie jest istotne czy mieszkają we Wrocławiu czy w Warszawie czy w Opolu. W każdym z tych miast znajdziemy takie osoby, które będą miały podobne plecaki skórzane z charakterystycznymi ozdobami.

 

To będą osoby, które wyznają bardzo podobne zasady a ich tożsamość tworzy się w podobny sposób. Dawniej wojskowe plecaki były znakiem przynależności do pewnej grupy osób. Aktualnie plecaki wojskowe nie są już tak bardzo popularne w gronie młodzieży. Większym zainteresowaniem cieszą się plecaki wykonane ze skóry. Jest to także korzystniejsze rozwiązanie dla rodziców młodych ludzi, bo tego typu plecaki są zdecydowanie trwalsze aniżeli te wykonane z materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*