Protezy bioniczne

Protezy bioniczne

Posiadając właściwie wszystko nie doceniamy niczego. Prawdą jest że dopiero deficyt czegoś pokazuje każdemu z nas jak

niezwykle potrzebuje danej części ciała. O stracie jakiegoś członka albo zmysłu opowiada wiele wartościowych filmów, wzruszających i działających na wyobraźnię. Tak na prawdę jednak pomimo intrygujących doświadczeń tych bohaterów nie mielibyśmy ochoty się z nimi zamienić na życia. Bo jest cholernie trudno, a człowiek nie jest zadowolony kiedy jest mu trudno. Przypomnijmy sobie film ”Zapach Kobiety”, który przedstawia temat niewidomego mężczyzny oraz jego metodę odbierania całego świata, wspomnijmy przyjaciela Forresta Gumpa z wojny, który to utracił w wybuchu obie nogi, pomyślmy o wielu innych bohaterach, którzy to musieli zmagać się z problemem braku. I jak wasze przemyślenia? No z całą pewnością nie jest lekko, przyjemnie i kolorowo. Ci ludzie to prawdziwi bohaterowie, ich zmaganie z trudnościami winno się nagrodzić Nagrodą Nobla, a jeżeli nie to olbrzymim podziwem pomiędzy przyjaciół.
Mamy jednakże dwudziesty pierwszy wiek i będziemy mogli choć troszeczkę starać się tym bohaterom upraszczać egzystowanie. Wszak protezy są coraz to bardziej doskonałe, mobilne, natomiast ich ruch przypomina nam już bardzo ruch zdrowej ręki, a metoda wykorzystywania nie krępuje chorego w zwykłym funkcjonowaniu. Na przykład proteza palca zupełnie oddaje charakter normalnej ręki zdrowego człowieka. Mamy możliwość się nią posługiwać zupełnie szybko oraz starczy trochę wprawy wtedy zwykłe czynności codzienne przestaną być męczarnią. Ponadto zmniejszają poczucie zaniżonej wartości, która jest bardzo poważnym dylematem psychologicznym po utracie jakiejś części swojego ciała. Protezy nóg, znakomity wynalazek, osoby pracujące nad protezami powinny także dostawać olbrzymie gratyfikacje, ponieważ na prawdę ich zlecenia mają niezwykle duże znaczenie dla drugiego człowieka. Wszakże dzięki takiej protezie będziemy mogli standardowo, bez żadnych problemów się poruszać. Czy nie jest to piękne. Niechaj wykonują własną pracę dalej gdyż czynią to bardzo dobrze. Proteza bioniczna powinny być zrealizowane z solidnych materiałów oraz przystosowane do osobistych potrzeb. Dlatego te najlepsze mogą kosztować tak dużo gotówki. Nie jest to zakup dla każdego, poprzez to apelujemy do ludzi pomóżmy, pomagajmy jak najwięcej, bo jeżeli znajdziecie się w trudnej sytuacji to ktoś pomoże wam.
My jako ludzie w większości wypadków jesteśmy niezbyt empatyczni, nie potrafimy wczuć się w sytuację drugiego człowieka, bardzo mnie to boli a także leży na sercu dla tego to piszę. Mam wielką nadzieję, że zdołałem dotrzeć do czyjejś wyobraźni i chociaż odrobinę powiększyłem wasze horyzonty myślowe. Może wręcz ktoś rozejrzy się dookoła i zauważy sąsiada na wózku czy ciocię pozbawioną ręki, której nie odwiedzał już od wielu lat. Jeśli posiadamy takowe osoby we własnym sąsiedztwie pokazujmy wsparcie, gdyż wyłącznie te osoby tak naprawdę mają pojęcie jak to jest ciężko radzić sobie z życiem w chwilach niecodziennych. My możemy się jedynie domyślać, ale musimy mieć nadzieję, że nigdy nie będzie tobie dane doświadczyć czegoś takiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*