Osoby w podeszłym wieku informują swoich najbliższych o tym, jakiego pochówku sobie życzą

Osoby w podeszłym wieku informują swoich najbliższych o tym, jakiego pochówku sobie życzą

Zakład funeralny jest miejscem, którego każdy wolałby unikać. Śmierć jest jednak elementem ludzkiego życia i czeka każdego człowieka. Wiadomość o odejściu znanej nam osoby bywa bardzo smutna, ale naszym obowiązkiem jest wyprawić pogrzeb zmarłemu.

 

O śmierci bliskiej nam osoby przebywającej, która przebywała w szpitalu informuje nas doktor. Wówczas po uzupełnieniu wszelkich formalności powinniśmy udać się do zakładu pogrzebowego. Inaczej jest w przypadku, gdy ktoś bliski umiera w mieszkaniu. Do momentu aż nie będą dopełnione wszystkie kwestie formalne przez policję i lekarza, zakład pogrzebowy Katowice nie może wziąć ciała. Gdy otrzymamy całą dokumentację, w tym aktu zgonu, trzeba pójść do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia terminu jak również charakteru uroczystości pogrzebowej. Najczęściej uroczystość pogrzebowa ma religijny charakter oraz odbywa się z udziałem osoby duchownej. Ale odbywają się również pogrzeby bez udziału księdza. Osoby w podeszłym wieku, które wiedzą, że ich czas dobiega końca, bardzo często informują najbliższych o rodzaju pochówku.

 

Obowiązkiem rodziny osoby zmarłej jest uszanowanie jej ostatniej woli. Zakład pogrzebowy jest dla wielu osób miejscem przygnębiającym, toteż istotne jest, ażeby osoby tam pracujące wyróżniały się cierpliwością, empatią i zrozumieniem, zachowując przy tym swój profesjonalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*