Miasto wymyśliło system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty.

Miasto wymyśliło system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty.

W dobie nowoczesnego budownictwa a także coraz większego rozrostu miast, stawia się duży nacisk na ochronę przyrody a także ekologię. Coraz więcej osób w miastach generuje duże zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne. Architektura miejska próbuje sprostać potrzebom nowych mieszkańców a także stara się rozmieścić bloki w ten sposób, aby nie zaburzały dobrego przepływu powietrza, a dodatkowo dostarczały bardzo dużo obszarów zielonych dla ludności. Co więcej, coraz to częściej będziemy mogli spotkać się z wielką potrzebą mieszkańców, jaką jest dbanie o ekologię a także czystość w mieście. Takie podejście powoduje, iż architekci muszą zadbać o wielką sumę pieniędzy na odpady segregowane, koszów na nieczystości po zwierzętach domowych, a ponadto głównie wielką liczbę dróg dla rowerzystów a także dróg dla spacerowiczów. Zatłoczenie w miastach wywołuje zwiększoną ilość aut na miejskich drogach, a to skutkuje pojawiającymi się zakorkowanymi drogami w dowolnej części miasta.

Coraz więcej ludzi, próbuje oszczędzić swój czas oraz wykorzystuje odmienne środki lokomocji niż samochód. Zazwyczaj są to autobusy i tramwaje, jednak coraz częstszą opcją są rowery oraz dodatkowo elektryczne hulajnogi. Jak w przypadku hulajnóg, nie jest kłopotem złożenie jej oraz zapakowanie w futerał oraz noszenie ze sobą, tak w sytuacji roweru, nie jest to już takie łatwe. Niema możliwości, ażeby nasz rower złożyć i zabierać ze sobą do pracy czy na uczelnię, w związku z czym wiata palacza są coraz bardziej niezbędne na planie każdego miasta. Powinny mieć się przy każdym ważniejszym obiekcie w mieście, a dodatkowo muszą posiadać właściwą liczbę miejsc. Coraz to częściej będziemy mogli spotkać bardzo duże parkingi dla rowerów, które są zadaszone, oraz dodatkowo mają adekwatne zabezpieczenia przed kradzieżą. Jednak, pomimo coraz większej ilości takowych miejsc, ciągle będziemy mogli zetknąć się z opinią, że cały czas jest ich zbyt mało, lub już postawione są kiepsko projektowane. Są małe oraz są w nieodpowiednich miejscach, przez co wyznaczony teren zajmowany jest przez motory, a nawet samochody.
Powoduje to, iż właściciel roweru nie ma możliwości korzystać z wyznaczonego dla niego miejsca i musi poszukiwać innej możliwości przy słupkach i barierkach. Dlatego tak istotne jest, żeby na planie ośrodka miejskiego znaleźć dobrze położone miejsca dla rowerzystów, jak również odpowiednio je zaprojektować bez wyrządzania szkody innym. Miasto dba także o osoby, które nie mają swoich środków do przemieszczania się i stworzyło system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty. Ten system działa w każdym rozwijającym się mieście, posiada bardzo dużą ilość sprzętów a oprócz tego parkingów, gdzie będziemy mogli po upływie czasu zwrócić rower. Takie miejsca w większości sytuacji są zlokalizowane przy przystankach bądź większych skupiskach ludzi jak rynek czy centrum handlowe. Taka inicjatywa, wspiera te osoby, które pragną być przyjazne dla środowiska, szybko przemieszczać się po mieście, lecz nie mają szansy mieć swojego sprzętu. W dynamicznie rozwijających się miastach tego typu rozwiązania będą niezbędne na każdej drodze i przy każdym bloku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*