Funkcjonalna łazienka

Funkcjonalna łazienka

Urządzenie łazienki to ogromne wyzwanie. Łazienka musi spełniać swoją funkcję oraz bardzo często na niedużej powierzchni pomieścić nie tylko wannę czy kabinę prysznicową, ale też pralkę czy pralko-suszarkę. Jak dobrze zorganizować łazienkę, by pomimo małej przestrzeni, zmieścić w niej wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia?

Mała łazienka, czyli ogromne wyzwanie

Łazienka o małej powierzchni to ogromne wyzwanie dla każdego, kto musi ją urządzić. Najczęściej w tego typu łazienkach stosuje się zatem naturalną i raczej jasną kolorystykę, dzięki czemu przestrzeń wygląda optycznie na większą. Oczywiście można zastosować też ciemne elementy wykończenia wnętrza, ale trzeba robić to bardzo umiejętnie i między innymi odpowiednio grać światłem, by łazienka nie wyglądała na ciasną. Urządzając małą łazienkę dobrze jest zatem wspierać się różnego rodzaju inspiracjami, których na szczęście nie brakuje współcześnie w internecie. Można spojrzeć chociażby na stronę https://tanialazienka.com i poszukać ciekawych rozwiązań oraz pięknych elementów wykończenia łazienki.

Kluczowe elementy wystroju małej łazienki

Mały metraż łazienki nie pozwala zwykle na umieszczenie w niej wanny oraz prysznica. Trzeba zatem podjąć decyzję dotyczącą tego, na jakie rozwiązanie ostatecznie postawić. Warto wziąć pod uwagę swoje preferencje, ale też na przykład wiek mieszkańców danego domu. Jeżeli łazienka jest dedykowana dla osób starszych, wygodniejszym rozwiązaniem będzie prysznic niż wanna. Nowoczesny prysznic typu walk in, który stawia się bez brodzika, pozwala na wygodne wejście do środka. W kabinie można zamontować między innymi różnego rodzaju rozwiązania, które pomagają osobom starszym na pionizację.

Trendy w urządzaniu małych łazienek

W małych łazienkach trzeba zastosować sporo sprytnych rozwiązań, dzięki którym przestrzeń optycznie powiększy się. To właśnie w takich łazienkach często stawia się kabiny prysznicowe totalnie przeszklone, stosuje się sporo luster, oraz umiejętnie rozmieszcza się oświetlenie. Dzięki temu łazienka wygląda na większą, choć ma zaledwie tylko kilka metrów kwadratowych. W takich łazienkach warto postawić na proste geometryczne formy, zrezygnować z niepotrzebnych dekoracji i skupić się na formie poszczególnych elementów wyposażenia. Im będą one prostsze i bardziej klasyczne, tym będą lepiej współgrały z małą przestrzenią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*