Farby akrylowe

Farby akrylowe

W momencie gdy byłem dzieckiem, za każdym razem ochoczo bazgrałem. Wówczas jednakże nie wiedziałem, że istnieją, krosna blejtramy, innymi słowy krosna blejtramy. O tym, że mogę rysować, korzystając z gruntowane podobrazia malarskie, w ogólności nie było wtedy mowy. Zasmarowywałem zatem moją “radosną twórczością” marginesy książek oraz, o zgrozo, ścianę przy moim łóżku.

 

Do dziś pamiętam, jaką awanturę zrobiła mi za moje “freski” matka… Gdy dorosłem, zaniedbałem rysowanie i całkiem skupiłem się na rodzinie a także pracy. Wyłącznym zamiłowaniem zostały wspólne granie na komputerze z synem. Syn natomiast dorósł, a ja któregoś dnia odnalazłem na strychu moje dawne obrazki. Byłem zaskoczony, że kiedyś tak ochoczo rysowałem, a na dzień obecny wyłącznie siedzę godzinami nad pracą. Tego dnia długo oglądałem moje dziecinne rysunki. Któregoś dnia przeglądałem media społecznościowe oraz trafiłem na zajęcia rysowania krok po kroku. Obejrzałem 1 etap i…mnie wciągnęło. Najpierw spróbowałem szkiców. Wychodziły mi zupełnie zgrabne martwe natury i pejzaże.

 

Rozpocząłem myśleć o malowaniu akwarelami. Zaskoczyło mnie, jak bez trudu teraz zyskać farby, media, płótna oraz… malować. Złożyłem zamówienie w internecie w fachowym sklepie dla plastyków i na początek kopiowałem gotowe fotografię. Nie byłem usatysfakcjonowany, choć żona oraz przyjaciele byli zadowoleni. Nadal czułem, że posiadam braki. Zapisałem się więc na kurs malarski oraz dowiedziałem, w jakich miejscach popełniam niedociągnięcia. W tym momencie mój dziecięcy bakcyl stało się pasją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*