…decyduje się na mastektomię

…decyduje się na mastektomię

W obecnych czasach mnóstwo pań które chorują na raka piersi decyduje się prędzej czy później na mastektomię. Mastektomia to zabieg który polega na amputacji piersi, po którym jest możliwość wszczepić specjalne implanty piersiowe, odbyć operację rekonstrukcji piersi lub nie. Istnieją różne rozwiązania odpowiadające na potrzeby by poczuć się kobieco a także bezpiecznie dla dziewczyn po przebytej mastektomii, rozwiązania nie wymagające żadnego innego zabiegu.

 

Tego typu operacja jest bardzo trudna psychicznie, bowiem obejmuje usunięcie pewnej części ciała, którą utożsamia się z kobiecością.
Kluczowym rozwiązaniem dla pań po amputacji piersi, które nie decydują się na następny zabieg, są tak zwane protezy piersi. Wykonuje się je z różnorakich surowców – takich jak przykładowo pianka czy silikon, które za zadanie mają imitować naturalną tkankę ciała ludzkiego. Protezy te dobiera się dokładnie do budowy sylwetki pań, tak, żeby dokładnie pasowały swym rozmiarem i wagą do piersi, która nie została amputowana. Do noszenia takiej protezy opracowano wyspecjalizowane biustonosze, mamy możliwość ją również przymocować bezpośrednio do skóry pań.
Bielizna dla kobiet po amputacji piersi to doskonała opcja dla kobiet po mastektomii. Bielizna taka może być świetnym uzupełnieniem do protezy piersiowej albo zastąpić ją w przypadku, gdy podczas zabiegu wycięto jedynie fragment chorej piersi. To specjalny typ bielizny – między innymi kieszonki na protezy opracowane z naturalnych i przede wszystkim wygodnych materiałów, miękkie bądź usztywniane miseczki, modele z fiszbinami lub bez fiszbin.

 

Przedsiębiorstwa tworzące taką bieliznę zazwyczaj mają całą gamę bielizny na różnorodne okazje: bieliznę codzienną, wieczorową, a także kostiumy kąpielowe czy na wyjątkowe okazje, jak przykładowo ślub.
Zarówno protezy piersiowe jak i bielizna dla amazonek pomagają poradzić sobie z tą trudną traumą operacji, jak również zachować odpowiednią postawę sylwetki. W wypadku większych piersi u kobiet, amputacja tylko jednej piersi znacznie wpływa na rozmieszczenie ciężaru ciała kobiety równo po obu stronach kręgosłupa. Obciążenie jego lewej lub prawej doprowadzić może do następnych, niewłaściwych obciążeń układu kostno – mięśniowego, kontuzji oraz silnego bólu.
W trakcie zakupu protezy piersiowej albo bielizny oraz wyborze firmy, która oferuje tego typu usługi, powinno się dokładnie przejrzeć oferty danych sklepów. Bardzo istotne jest, aby w trakcie samego procesu nabycia dany salon oferował komfortową a także indywidualną konsultację z fachowo wyszkoloną załogą. Przede wszystkim ceni się niewielkie przymierzanie protez czy biustonoszy, dyskrecję a dodatkowo podejście w sposób indywidualny do klientki. Najistotniejsze dla firmy powinno być samopoczucie pani, która jest po przebytej mastektomii.

 

Ceny takiej bielizny oraz protez piersi mogą być dość zróżnicowane – warto sprawdzić rekomendacje określonych sklepów, przedsiębiorstwa – czy są to wyroby produkowane poprzez polskie czy zagraniczne firmy, a także z jakiego są tworzywa. możemy polegać na markach, które produkują towary z naturalnie pozyskiwanych materiałów, a na ich stronce możemy znaleźć wszelkie dane na temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*