Czy ktoś samoistnie odwiedza specjalisty laryngologa, aby profilaktycznie przeprowadzić szczegółowe badania słuchu?

Czy ktoś samoistnie odwiedza specjalisty laryngologa, aby profilaktycznie przeprowadzić szczegółowe badania słuchu?

Prawdopodobnie każdy będąc dzieckiem usłyszał od swoich rodziców “kultowe” zdanie – “słyszysz co mówię?”, “czy Ty jesteś głuchy?”, “czy ja mówię po chińsku?” A ilu z nas powtarza te słowa dziś, mówiąc do swych dzieci czy partnerów. Czy kiedyś jednak przeszło nam poprzez głowę, że druga osoba de facto może mieć kłopot ze słuchem? W szpitalu, tuż po urodzeniu, dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, noworodkom wykonuje się szczegółowe badanie słuchu.

Wynik takiego badania w większości jest należyty, ale czy na zawsze? Czy ktoś samoistnie chodzi do lekarza laryngologa, by profilaktycznie zrobić badania słuchu? Lekarz laryngolog takie badania wykonuje standardowo, jest to dla laryngologa badanie tak zwyczajne jak dla internisty chociażby osłuchanie klatki piersiowej w trakcie wizyty. Jeśli wyjdzie, że z naszym słuchem coś jednakże jest nie tak, de facto nie trzeba się niczego bać. Dziś medycyna bardzo się rozwinęła, oraz aparat słuchowy, odbierany jest całkiem inaczej niż kiedyś.

Aparaty słuchowe niektórych przedsiębiorstw są wykonane z silikonu, a zatem niemal niezauważalne. Ciekawostką są też wzmacniacze dźwięku (w naszym prawie nie są one odbierane jak aparaty słuchowe cena gniezno). Aparaty te są wielkości monety jednogroszowej, leciutkie i prezentują się jak końcówka od słuchawek dousznych. Też aparaty ortodontyczne zostały odczarowane i obecnie nie słyszymy już głupich żartów w szkołach z maluchów “szablozębnych”, jak jeszcze całkiem niedawno. Aktualnie aparaty są całkowicie niewidoczne, a kolorowe gumeczki w aparacie są wręcz na topie. Wniosek jest jeden – zarówno technologia posunęła się do przodu, i fabrykanci sprzętu medycznego prześcigają się w udogodnieniach dla pacjentów, jak również zmieniło się podejście osób. Wzrosła się świadomość ludzka a także tolerancja I oby tak było w dalszym ciągu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*