Choremu przydatne są specjalistyczne opatrunki oraz dodatkowo profesjonalnej jakości worki

Choremu przydatne są specjalistyczne opatrunki oraz dodatkowo profesjonalnej jakości worki

Polscy obywatele bardzo uważnie podchodzą do kwestii swojego zdrowia. Idealnie wiedzą, iż żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić im bólu kręgosłupa, bólów reumatycznych czy też dławicowych. Niestety obecnie wielu ludzi ma podatne organizmy na różnorodne schorzenia i choroby. Pośród nich są niestety też malutkie dzieci, które potrzebują żywienia pozajelitowego. Na całe szczęście na dzień obecny istnieje refundacja profesjonalnych wyrobów stomijnych, które znacząco poprawiają komfort osoby chorej.

 

Choremu zmagającemu się z tego rodzaju dolegliwościami przydatne są wyspecjalizowane opatrunki oraz dodatkowo najwyższej klasy worki, które umożliwiają właściwe funkcjonowanie organizmu chorego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów Aktualnie sprzęt jest o parę klas lepszy od używanego jeszcze dwadzieścia lat temu. Żeby możliwe było pokrycie wszelkich kosztów przez NFZ  chory obowiązkowo musi udać się po specjalnie przygotowane zlecenie od pielęgniarki lub lekarza. Jest tak także wtedy, kiedy w grę wchodzi refundacja wyrobów z zakresu urologii. Niestety w tym momencie jego załatwienie jest odrobinę utrudnione ze względu występującej pandemii. Osoby chore mogą takie zlecenie załatwić przez system elektroniczny po uprzedniej rozmowie z jednostką która wydaje takie zlecenia.

 

Należy również pamiętać, że obowiązkowe jest terminowe zrealizowanie wydanego zlecenia. Na szczęście znacząca większość chorych jest wyjątkowo odpowiedzialna i dba o to, żeby nie spóźnić się z odbiorem specjalnych produktów. Natomiast chorych zgłaszających się po refundację stale przybywa. Doskonałym przykładem tutaj może być refundowanie wyrobów chłonnych. Niegdyś nie było aż tak wielu chorych, którym obowiązkowo trzeba zakładać specjalnych wyrobów chłonnych z racji problemów z układem moczowym. Byli oni na oddziałach szpitalnych, niekiedy w domu. Na dzień dzisiejszy co trzeci chory zgłaszający się po refundację potrzebuje pomocy. Czy stało się coś co doprowadziło do tak wielkich problemów w tak niedługim czasie? Na pewno ma niebagatelny na to wpływ jakość życia, wszelkie nawyki a oprócz tego zaniżająca się odporność. Musimy jednak szczerze stwierdzić, że głównym czynnikiem jest wydłużający się wiek przeżywalności.

 

Polskie społeczeństwo się starzeje. W stosunku do osób żyjących w poprzedniej dekadzie posiadamy ogromny odsetek osób starszych, a relatywnie niewielki młodych. Co prawda daleko nam nadal do pozostałych  państw UE które borykają się z brakiem ludzi do pracy a także wymieraniem ludzi. W odniesieniu do Włoch, Gruzji, Niemiec czy Belgii jesteśmy młodym społeczeństwem. Jednak przyrównując się do Iranu nasz odsetek ludzi młodych jest dosłownie zatrważająco niski. Dlatego możemy spodziewać się dalszych problemów z naszym zdrowiem a także rosnącymi potrzebami społeczeństwa. W końcu znacząca większość starszych ludzi walczy z dolegliwościami, które zakłócają właściwe funcjonowanie i dlatego konieczna jest im pomoc. Pomoc ta może być świadczona w różny sposób. Jednym z nich jest refundacja poprzez nasze Państwo wyrobów medycznego przeznaczenia ułatwiających egzystowanie i umożliwiających nieco bardziej normalne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*