Cholesterol to lipid, który występuje w tkankach każdego z nas.

Cholesterol to lipid, który występuje w tkankach każdego z nas.

Cholesterol to lipid, który znajduje się w tkankach każdego z nas. Jest pozyskiwany zarówno z produktów spożywczych, jak również syntetyzowany w ludzkim organizmie. Cholesterol wpływa na sporo zadań organizmu ludzkiej jednostki (przykładowo wydzielanie wszelkich hormonów, synteza witaminy D, praca mózgu oraz układu odpornościowego) I jest potrzebny do jego zgodnego funkcjonowania. Dla ludzkiego zdrowia istotne jest jednakże, aby poziom cholesterolu nie przekraczał zalecanej normy, a oprócz tego ażeby zachowany był odpowiedni stosunek tzw. “dobrego” (HDL) oraz dodatkowo “złego” (LDL) cholesterolu. Uważa się, że całkowity cholesterol nie powinien przewyższać dwieście mg/dl.

Urządzeniem które sprzyja dostatecznie wczesnej profilaktyce jest urządzenie do pomiaru cholesterolu. Warto zwrócić na to uwagę, w szczególności jeśli należy się do grupy ryzyka. Zdiagnozowanie podwyższonego cholesterolu na wczesnym etapie daje nam możliwość dostatecznie szybkiej reakcji oraz zmian w trybie życia, które potrafią zapobiec rozmaitym chorobm. To także pomocne urządzenie dla jednostek, które już posiadają nieodpowienie wyniki i chciałyby je same nadzorować, bez potrzeby wizyty za każdym razem w gabinecie lekarskim.

Zwiększony poziom cholesterolu zwiększa ryzyko sporej ilości chorób. Na pierwszym miejscu znajduje się tutaj miażdżyca. Przekroczenie norm może niestety także prowadzić do udaru mózgu, choroby wieńcowej czy zawału serca. Drastycznie rośnie też ryzyko wystąpienia kamicy żółciowej. Czym prędzej pacjent dowiaduje się o nieprawidłowych wynikach, tym więcej czasu posiada na reakcję, właściwe leczenie, a w zasadzie może przedłużenie swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*